Univerzitní zázemí sportu a behaviorálního zdraví – Ostravská univerzita

RECOC spol. s r.o. » Reference » Statická kancelář » Betonové konstrukce » Sportovní stavby » Univerzitní zázemí sportu a behaviorálního zdraví – Ostravská univerzita

Černá louka, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz

Investor: Ostravská Univerzita, Magostrát města Ostravy

Architekt: Ing.arch Roman Kuba

Rok

2021 - 2023

Stupeň

RECOC zpracoval projekt pro stavební povolení, projekt pro provádění stavby a dílenskou dokumentaci výztuže železobetonových konstrukcí.

Univerzitní zázemí sportu a behaviorálního zdraví je rozsáhlý objekt s hybridní nosnou konstrukcí, která kombinuje železobetonovou monolitickou a ocelovou technologii. Podzemní podlaží a nadzemní podlaží se standardními dispozicemi jsou železobetonové monolitické, zatímco nosné konstrukce zastřešení víceúčelové haly a část konstrukce běžeckého oválu jsou ocelové.

Zajímavým prvkem je uložení střešních příhradových vazníků s rozpětím 39m, které je realizováno přes ložiska na masivní betonové sloupy s krátkými konzolami, do kterých se opírají vzpěry zkracující rozpětí vazníků. Oblouková část běžeckého oválu je vyložena přes obvod hlavní betonové konstrukce a ukotvena pomocí předpjatých ocelových táhel na tuhé schodišťové železobetonové věže.

Jako vždy nám práci na tomto projekt ulehčil náš software. Objemový model byl vytvořen v programu , výpočtový v programu . Výkresy výztuže byly vytvořeny pomocí programu .

Tento projekt je příkladem toho, jak lze využít různé materiály a techniky pro dosažení optimálního řešení pro složitý stavební úkol.

Mapa

    Máte nějaký dotaz?
    Neváhejte se nás zeptat

    Naši partneři

    Newsletter

    Zůstaňte s námi v kontaktu, odebírejte newsletter