Nobu Hotel London Portman Square

RECOC spol. s r.o. » Reference » Statická kancelář » Ocelové konstrukce » Nové konstrukce » Nobu Hotel London Portman Square

22 Portman Square, London W1H 7BG, United Kingdom

Architekt: Make Architects

Realizace: seele pilsen s.r.o.

Rok

2019 - 2020

Stupeň

Statický návrch konstrukce pro vytvoření dílenské dokumentace

Tento zajímavý projekt vznikl v úzké spolupráci s firmou seele pilsen s.r.o., která realizovala ocelovou konstrukci nové fasády hotelu Nobu v Londýně. Tento hotel je součástí prestižního řetězce Nobu, který je známý svou kombinací japonské a anglické kultury a designu. Hotel se nachází na Portman Square v Marylebone, nedaleko Oxford Street a Hyde Parku.

Měli jsme za úkol navrhnout subtilní konstrukci prosklené samonosné fasády s vykonzolovaným zastřešením ze stávající konstrukce objektu. Cílem bylo vytvořit moderní a elegantní vzhled hotelu, který by respektoval historické prostředí náměstí a sousedních budov. Zároveň bylo nutné splnit vysoké nároky na kvalitu, bezpečnost a trvanlivost konstrukce.

Hlavním prvkem zastřešení je jeden ocelový obloukový nosník z uzavřeného svařovaného profilu z plechů, který byl vyroben na míru firmou seele pilsen s.r.o. Nosník je dlouhý cca 19,5 metru a byl z důvodu logistiky a montáže rozdělen na dva díly. Nosník podpírá celou konzolu zastřešení, která je vyložena 7 metrů od stávající konstrukce objektu. Celá konzola je obložena kamennými obklady se zasklením, které dodávají fasádě lehkost a eleganci.

Fasádní profily jsou vysoké přes 10 metrů v rastru po 1,9 metru, které byly navrženy v dimenzi 200×50 mm. Profily jsou vyrobeny z oceli S355. Profily jsou spojeny s prosklením pomocí speciálních spojovacích prvků, které umožňují kompenzaci teplotních rozdílů a pohybů konstrukce. Výzvou bylo i vytvoření subtilního překladu nad carouselem o rozponu 4,1 metru, finálně se podařilo překlad provést o stejné dimenzi jako je profil sloupu a to na plocho.

Celá konstrukce byla navržena tak, aby se na místě mohla montážně šroubovat a to jak u zastřešení, tak u fasády. Montáž probíhala ve spolupráci s hlavním dodavatelem Multiplex Construction Europe Ltd. a trvala od července 2019 do března 2020. Celková hmotnost nosné konstrukce je cca 120 tun oceli a sekundárních hliníkových segmentů.

Věříme, že tato spolupráce prokázala naši schopnost navrhnout a realizovat složitou ocelovou konstrukci pro prestižní hotelový projekt v Londýně. Konstrukce splňuje nejen funkční a estetické požadavky, ale také respektuje historický kontext místa. Fasáda hotelu Nobu je tak dalším příkladem kvalitní práce.

Mapa

    Máte nějaký dotaz?
    Neváhejte se nás zeptat

    Naši partneři

    Newsletter

    Zůstaňte s námi v kontaktu, odebírejte newsletter