Grafická 1, 150 00 Praha 5

Investor: Grafická 1 s.r.o. | Václavské náměstí 837/11 Praha 1

Architekt: Bogle Architects | Chmelař architekti

Realizace: PORR a.s. | Dubečská 3238/36, 100 00 Praha 10

Rok

2019 - 2020

Stupeň

Projekt jsme zpracovali ve fázích DPS, ZSPD, DSPS

Neugraf je bytový komplex situovaný na Pražském Smíchově nedaleko křižovatky Anděl. Tvarově členitý objekt má maximálně 5 podzemních a 7 nadzemních podlaží. Umístěno je zde 177 bytů různých dispozic, dále prostory pro obchod a služby v parteru. Střecha je odstupňována do sedmi úrovní a navržena byla jako pobytová terasa z velké části pokrytá zelení.

Konstrukci budovy tvoří monolitický stěnový systém doplněný zdivem. Severovýchodní nároží objektu bylo navrženo jako vykonzolované s vyložením až 8,5m. Protože pod touto částí objektu prochází těleso Strahovského tunelu, které nesmělo být přitíženo ani ve fázi výstavby, byla pro vybudování tří vykonzolovaných podlaží navržena dočasná ocelová konstrukce, která byla vynesena ze spodní stavby.

S ohledem na umístění v blízkosti těžké automobilové dopravy a tramvajového provozu byla v úrovni základové spáry navržena vibroizoalce.

Při zpracování projektu jsme použili naše programy pro tvorbu výpočtového modelu, pro tvorbu objemového modelu a pro tvorbu výkresů výztuže.

Fotografie: CRESTYL | Neugraf

Mapa

    Máte nějaký dotaz?
    Neváhejte se nás zeptat

    Naši partneři

    Newsletter

    Zůstaňte s námi v kontaktu, odebírejte newsletter